2020-08-19
Polski Związek Łowiecki na swojej stronie internetowej umieścił dział pod nazwą „Myśliwi dzieciom”. To wyjątkowe miejsce, które zapewnia najmłodszym dostęp do interaktywnych zabaw i gier edukacyjnych mających ogromny wpływ na edukację przyrodniczo-łowiecką. Oczywiście nic nie zastąpi spaceru do lasu i poznawania środowiska w rzeczywistości, jednak jest to ciekawy sposób na pożyteczne spędzenie czasu w pochmurne, deszczowe czy zimowe dni.
Aktualnie na stronie Polskiego Związku Łowieckiego znajdują się gry i zabawy, które mają szereg różnych opcji, dostarczających najmłodszym dużo wiedzy i zabawy, a wszystko to w przystępny sposób.
Wśród ciekawych opcji znajdują się kolorowanki, które można zarówno wydrukować, jak i malować na ekranie monitora. Dużą popularnością cieszy się także „Leśny chór”, który pozwala poznać głosy kilku zwierząt leśnych, leśna stołówka, kącik odkrywcy, a także puzzle. Nie sposób wymienić wszystkich gier i propozycji, które znajdują się w ofercie PZŁ, jednak z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno młodszy, jak i nieco starszy.
Warto zaznaczyć, że całość prezentuje się wyjątkowo pięknie pod względem graficznym. Na uwagę zasługuje także prosty interfejs użytkownika, który sprawia, że nawet dzieci w kilka chwil nauczą się jego obsługi.
Najważniejszą zaletą rozwiązania jest dostarczenie dzieciom materiałów pozwalających w przystępny sposób prowadzić edukację najmłodszych w zakresie łowiectwa i przyrody, która w naszym społeczeństwie nie jest na najwyższym poziomie.
Wiele kół łowieckich decyduje się na nawiązywanie współpracy z wybranymi szkołami i organizowanie zajęć, w ramach których są prowadzone programy edukacyjne. Ich głównym celem jest:
Przygotowane materiały edukacyjne sprawiają, że uczniowie zdobywają wiedzę m.in. w zakresie:
Co ważne, udostępniane materiały mogą być nie tylko wykorzystywane w domowych warunkach, ale też w szkołach. Odpowiednie dobranie materiałów do aktualnie przerabianych tematyk w zakresie ochrony przyrody, myślistwa i łowiectwa pozwala pozytywnie wpłynąć na edukację dzieci już od najmłodszych lat. Co więcej, wiele z nich, w tym ciekawostki na temat poszczególnych gatunków zwierząt łownych sprawiają, że dzieci same chętnie poszukują nowych informacji i pragną poznać warunki ich życia w lesie, sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach i wele innych.